هوشمندانه انتخاب کنید

Rate this item
(0 votes)

 

همه چیز درباره FERROUS BISGLYCINATE

جدیدترین و درعین حال مؤثرترین فرم آهن در کشورهای پیشرفته

? (۲ برابر جذب بیشتر نسبت به آهن سولفات و آهن فومارات)

کم خونی / آنمی = وضعیتی است که در آن، گلبول های قرمز قادر نیستند وظیفه اکسیژن رسانی به سلول ها را انجام دهند و به همین دلیل است که کم خونی با مشکلات تنفسی و احساس ضعف و خستگی همراه است.

مکمل VANA IRON حاوی آهن با ملح بیس گلیسینات به همراه ویتامین C، فولیک اسید و غنی شده از ویتامین های گروه B می باشد. این ملح آهن جدیدترین و در عین حال مؤثرترین فرم آهن است که ویتامین C هم برای جذب بیشتر به آن افزوده شده است. استفاده از این مکمل در جهت پیشگیری از کم خونی ناشی از فقر آهن در افراد تحت خطر و یا درمان کم خونی در افراد مبتلا بسیار سودمندتر و مؤثرتر نسبت به سایر ترکیبات موجود با ملح دیگر آهن است. فواید این ترکیب عبارتست از :

 

? این ملح آهن بهترین و جدیدترین فرم آهن است که بالاترین قابلیت جذب را در بدن داراست (تقریباً ۲ برابر آهن سولفات و آهن فومارات). عوارض معمول گوارشی مانند تهوع، استفراغ و یبوست که در اثر مصرف اکثر مکمل های آهن به ویژه سولفات آهن اتفاق می افتد، در حضور این ترکیب (FERROUS BISGLYCINATE) به کمترین میزان خود می رسد. علاوه برآن این محصول آهسته رهش است (بدان معنا که آهن موجود در آن در یک دوره زمانی طولانی تری در انتهای معده و روده باز می شود) که دارا بودن این ویژگی نیز خود در جلوگیری از عوارض گوارشی ایجاد شده توسط آهن بسیار مؤثر می باشد. در تحقیقاتی که بر روی این نوع آهن صورت گرفته است، اثبات شده که این ملح آهن نسبت به سایر ملح ها (سولفات، گلوکونات،فومارات) ایمن تر و سالم تر بوده و کمترین میزان سم زایی را در بدن داراست.

 

? ویتامین C: آسیب پذیرترین ویتامین محلول در آب که بدن توانایی ذخیره آن را ندارد. این ویتامین ضروری اعمال مهم و حیاتی را برای بدن انجام می دهد، که شامل : تقویت سیستم ایمنی و افزایش قدرت مقاومت بدن در مقابل عوامل بیماری زا، سنتز کلاژن و بهبود کیفیت پوست، مو و ناخن و می باشد. حضور ویتامین C در کنار آهن، سبب افزایش جذب آهن ۲ تا ۳ برابر حالت اولیه می شود، برای همین منظور 50 میلی گرم ویتامین C برای جذب بیشتر و بهتر آهن این محصول به آن افزوده شده است. علاوه بر آن ویتامین C دارای خواص قوی آنتی اکسیدانی است و می تواند از اکسیداسیون آهن در مقابل عوامل اکسیداتیو و رادیکال های آزاد هم جلوگیری کند.

 

فولیک اسید و ویتامین های گروه B: وجود این ویتامین ها برای انجام بیش از ۱۰۰ واکنش آنزیمی در بدن انسان ضروری است، از جمله مزایای این ویتامین ها ساخت سلول‌های قرمز خون، کاهش ابتلا به بیماری‌های قلبی عروقی، کم خونی، افسردگی و کاهش تمرکز است؛ و در نهایت دو عضو دیگر خانواده ویتامین B12 و B9 هستند که هر دو برای رشد و جلوگیری از کم خونی مفید هستند. افرادی که دچار کمبود ویتامین B12 هستند با مشکلاتی، چون ضعف، خستگی، یبوست، کاهش وزن، از دست دادن اشتها، مشکلات عصبی، افسردگی و پریشانی مواجه می‌شوند. ویتامین B9 هم که به نام اسید فولیک شناخته می‌شود یک ماده ضروری برای افراد دچار کم خونی بویژه دختران، زنان باردار و شیرده است. از جمله منابع طبیعی دارای این ویتامین می‌توان سبزیجات دارای برگ‌های تیره، مارچوبه، کلم بروکسل، پرتقال، آجیل، لوبیا، نخود فرنگی و غلات سبوس دار را نام برد.

Read 90 times

نشر این خبر/مقاله در شبکه های اجتماعی برای دوستان خود

نوشتن پرسش


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید